להשתחרר מהחרדה

להשתחרר מהתקפי חרדה אחת ולתמיד

"אני עומדת למות! אני לא מצליחה לנשום"
היא שוכבת על הרצפה הקרה לבד בבית, לא מצליחה לעמוד על הרגליים, בקושי גוררת את עצמה להגיע לטלפון כדי להתקשר לחברה שתעזור לה.
זו לא הפעם הראשונה שזה קרה, היא כבר הייתה בנקודה הזו, רק שבפעם הקודמת היא התקשרה לאמבולנס. לאחר מספר בדיקות בבית החולים היא קיבלה את האבחנה: "היה לך התקף חרדה".
"מה קשור התקף חרדה?! זה היה התקף לב! בוודאות!"
ככה זה מרגיש.
התקפי חרדה מלווים בתסמינים פיזיים קשים כמו דופק מהיר, חוסר יכולת לנשום צלול, תחושת חום, סחרחורת ועוד.
למה זה קורה? איך ניתן למנוע זאת? האם יש מה לעשות עם התקפי חרדה?
כל מה שרציתם לדעת על ההתמודדות מול התקפי חרדה – PANIC ATTACK, ולא היה לכם את מי לשאול.

מה זה בכלל התקף חרדה?

התקף חרדה הוא ביטוי פיזי להרגשה חריפה ובלתי נסבלת של פחד. לא משנה כמה פחדים הם חזקים – התקף חרדה הוא הרבה יותר קשה ואגרסיבי, כיוון שהוא משתק את כל מערכות הגוף וגורם לחווה אותו להרגיש שסוף העולם הגיע.

למעשה, התקף החרדה עצמו לא לוקח יותר מ-10 דקות, אבל עבור החווה אותו הוא נמשך כמו נצח. מה גם, שלאחר שחווים את ההתקף פעם אחת, נוצרת חרדה חדשה ומוצדקת מפני התקף חרדה נוסף, ובאופן פרדוקסלי, דווקא החרדה מפני החרדה עלולה לגרום להתקף חרדה.

כל פחד, מרתיע ככל שיהיה, אינו מתקרב לחוויה הגופנית המטלטלת שמעניק בעל כורחו התקף החרדה, שכולל את התסמינים הבאים:
הזעה בכל הגוף, רעד, דפיקות לב ודופק מואץ, קוצר נשימה, כאב חד בחזה, בחילה, פחד עוצמתי מלמות או להשתגע ותחושת חום. קשה להתמודד עם התקף חרדה, אבל קשה עוד יותר התחושה שלאחר ההתקף. העגום ביותר בכל הנושא של PANIC ATTACKS זה שהם עמומים, חמקמקים ובלתי ניתנים לצפייה מוקדמת או לשליטה.

בדרך כלל התקף החרדה לא יתחיל מעצמו, אלא יהיה בשלב כלשהו לאחר הצטברות מתח נפשי גבוה או בעקבות אירוע ספציפי שהצית את ההתקף, אירוע שלא בהכרח ידוע לאדם שחווה אותו.

שואלת את עצמך: "למה זה קורה דווקא לי?"

התקפי חרדה הם חוויה מאוד לא נעימה ויכול להיות שתופתעי לדעת שהם מופעלים דווקא ממנגנון ההגנה שלנו. הגוף שלנו מכיל את המערכת הסימפתטית, שהיא בעצם כמעין שומר סף דרוך שמתריע לנו על כל סכנה קיומית עבורנו. במקרה שהמערכת נתקלת בסכנה – היא מניעה אותנו לפעול באופן שיגן עלינו בצורה הטובה ביותר, לשם כך היא מזרימה בנו אדרנלין שהוא חומר חיוני ממריץ אך גם כזה שאחראי על הרבה מהסימפטומים של התקף חרדה.

הפעלת המערכת הסימפתטית בעצם מפעילה אצלנו את ה'אזעקה' הפנימית, ובאזעקה – כמו באזעקה אמיתית אנחנו נכנסים לכוננות מגננה וכך גם הגוף שלנו. הוא מזהה איום, ולכן הוא פועל במגוון פעולות שאמורות לגונן עלינו מפני הסכנה, רק שבמקרה של התקף חרדה מדובר ב'אזעקת שווא' כיוון שלא באמת קיימת סכנה באופק, למרות שכך המוח שלנו מפרש באופן מוטעה.

האם אפשר לחיות חיים ללא התקפי חרדה?

הבשורה הטובה היא, שלמרות שהתסמינים של התקף חרדה הם מכבידים ובלתי נעימים, למעשה הטיפול בגורם להתקף החרדה הוא יעיל, ממוקד ומטפל באופן נקודתי בשורש הבעיה, ובכך הוא מונע את התקף החרדה הבא.

שיטת הטיפול שבעזרתה ניתן להשתחרר אחת ולתמיד מהתקפי החרדה היא שילוב של פסיכותרפיה ו-EMR המאפשרת תהליך קצר מועד מבלי להוציא עשרות אלפי שקלים ולבזבז חלק ניכר מהחיים על טיפול ארוך ומייגע. אין צורך לחפור בעבר, בבעיות או בנפתולי הנפש, כיוון שגישת הטיפול הייחודית מצליחה למגר את התקפי החרדה, להעניק פתרון שמשחרר את החרדה מהשורש ומאפשר לחיות חיים משוחררים ונטולי פחד וחרדות.

מה זה בעצם EMR?

שיטת הטיפול EMR ובשמה המלא Eye movements release היא שיטת טיפול חדשנית, המבוססת על תנועות עיניים באופן מסוים, שמעורר את פעילות קליפת המוח בתדירות של גלי דלתא, כמו בזמן השינה, מה שמביא לעיבוד ושחרור של זכרונות, רגשות, הרגלים ואפילו כאבים פיזיים תקועים.

תגידי "לא!" להתקפי חרדה

נשים רבות חוות התקפי חרדה, אבל נמנעות מלסייע לעצמן לשוב לאיכות החיים שמגיעה להן. "אני מתביישת" הן אומרות. "שאני אלך לטיפול? אני???" הן כמעט מזדעזעות או שלחלופין הן ממש מיואשות: "אני בחיים לא אצא מזה". או שהן בטוחות שמה שעוזר לכולם – לא יעזור להן.
הן חוות מעגל גדל והולך של תסכול וכאב שיכול להימנע בצעד אחד פשוט של טיפול קצר מועד שמשיג במהירות הקלה ואף פתירה של כלל תסמיני החרדה.

אם את מוצאת את עצמך חווה התקפי חרדה או בתסכול מחששות או פחדים, אל תתני לייאוש לעצור אותך מלעזור לעצמך.

חשוב לדעת כי נשים רבות חוות התקפי חרדה שעלולים רק להחמיר ולפגוע משמעותית באיכות החיים. אבל מה שנראה כמו סיוט מתמשך ובלתי נגמר, יכול להיפתר בקלות ולהפוך להיסטוריה אם רק מקבלים את הטיפול הנכון! עבודה טיפולית על התסמינים של החרדה כמו גם על הגורמים שלה, מעלימים את החרדה מהיסוד ומאפשרים חיים של רווחה, נשימה עמוקה ועולם יפה וקסום בלי מועקה פנימית מתמשכת.

הרימי כעת טלפון ועשי את הצעד הנכון והבטוח לשחרר את עצמך אחת ולתמיד. כי זה אפשרי ומגיע לך!

מחכה לך,
ד"ר אורלי ירוסלבסקי